Bezkontaktní laserová liposukce

Co je vlastně laserová liposukce.

Bezkontaktní laserová liposukce používá výkonný laserový paprsek o vlnové délce 635 Nm, který má schopnost proniknout kůží dostatečně hluboko, aby dosáhl úrovně tukové tkáně a provedl selektivní zahřívání těchto tukových buněk. Tukové buňky se začínají narušovat při teplotách 42°C až 47°C, kdy se rozkládají se na mastné kyseliny a glycerol. Zkapalněný tuk je potom z buňky odváděn dočasným průchodem vytvořeným v buněčné membráně do mezibuněčného prostoru a poté se z těla vylučuje lymfatickým systémem. Tím dochází k redukci tukových buněk a tvarování tělových partií. Jde o neinvazivní a zcela bezpečnou metodu. Laser cíli výhradně na tukovou tkáň, nikoliv na kůži, cévy, nervy a vnitřní orgány./p>

Popis průběhu procedury.

Jedná se o neinvazivní terapii k vytvarování problémových partií vašeho těla bez viditelného zásahu a bez jakékoli bolesti.

Bezkontaktní laserová liposukce spočívá v neinvazivní aplikaci laseru s nízkou intenzitou o vlnové délce 635 Nm, který má schopnost proniknout kůží dostatečně hluboko, aby dosáhl úrovně tukové tkáně a provedl selektivní zahřívání těchto tukových buněk na teplotu 42°C až 47°C. Energie fotonů z laseru vybudí tělové buňky a bezpečným způsobem uvolní mastné lipidy z tukových buněk v důsledku čehož se tyto buňky smrsknou a zmenší svůj objem, takže dojde ke snížení obvodu nebo k redukci projevu celulitidy.

Terapie probíhá tak, že vymezíme oblasti podkožního tuku nebo celulitidy určené k aplikaci a diody přístroje zacílíme kolmo ve vzdálenosti 6 cm až 9 cm od pokožky na tuto oblast. Po spuštění optimálního programu dochází k působení chladného červeného laserového paprsku, který proniká kůží, účinkuje na zvětšené tukové buňky a současně zvyšuje koncentraci kolagenu. V místě působení navíc vypíná kůži.

Celá terapie trvá 40 minut a výsledky jsou viditelné již absolvování druhého ošetření, výraznější efekt se však dostavuje v průběhu čtrnácti dnů. Pro skutečně maximální změnu doporučujeme absolvovat sérii minimálně šesti ošetření.

Doporučení.

Celková účinnost a výsledný efekt procedury je mnohonásobně vyšší díky následné aplikaci přístrojové lymfodrenáže nebo třicetiminutovému pobytu v infrasaunové dece Thermal Body Blanket, které nejen výrazně urychlují rozpad tukových buněk, ale zároveň stimulují novotvorbu kolagenu a vypíná pokožku.

Přednosti procedury.

Hlavní výhodou bezkontaktní laserové liposukce je to, že dokáže šetrně, bez nutnosti narkózy, hospitalizace a rekonvalescence odstranit nejen přebytečný tuk v rámci procedury, ale zároveň také kůži v ošetřené oblasti efektivně stáhnout, vypnout a navrátit její elasticitu. V návaznosti na uvedené výhody může tato unikátní metoda odstranit také celulitidu.

Partie vhodné k ošetření.

Laserovou liposukci 6D BodyLaser lze řešit všechny problematické partie jako například břicho, boky, hyždě, stehna nebo záda. Díky preciznosti zaměření laseru také malé oblasti jako kolena, paže, lýtka, prsa nebo podbradek. V průběhu jedné procedury je možné cílit na více oblastí současně.

Výsledky.

Zlepšení ošetřené oblasti je obvykle pozorováno již po první proceduře. Povrch ošetřované oblasti je hladší, pružnější a pevnější. Viditelných výsledků tónovaného a dobře tvarovaného těla lze dosáhnout obvykle během šesti procedur.

Opatření nutná k dosažení maximálního efektu.

Aplikací bezkontaktní laserové liposukce dojde k narušení integrity tukových buněk, změně jejich konzistence, avšak k jejich vyplavení z těla je zcela nezbytné:

 • 24 hodin před začátkem procedury nejíst nadměrně mastné a těžce stravitelné potraviny a pít slazené a sycené nápoje.
 • Po proceduře dodržovat minimálně po dobu 2 týdnů pravidelný pitný režim. Vypijte alespoň 3 až 4 litry neslazených a nesycených tekutin denně. Při nedodržení doporučeného pitného režimu mohou být tukové buňky v ošetřovaných oblastech rozpouštěny nerovnoměrně. Může docházet ke tvorbě shluků tukových usazenin (někde jsou odplavovány rychleji a v jiné ošetřované části pomaleji), což vede k pocitu výskytu otoků.
 • Nedoporučujeme konzumaci kofeinových nápojů a alkoholu, které mohou negativně ovlivňovat lymfatický systém při odstraňování tuků v organismu. Tato skutečnost může snížit výsledek ošetření.
 • Strava musí být pestrá a vyvážená s omezením tučných a přeslazených jídel.
 • Do 12 hodin po každé terapii absolvovat třicetiminutovou fyzickou kardioaktivitu (např. rychlou chůzi nebo běh), která podporuje odstranění uvolněných tukových buněk a zvýší účinek ošetření.

Kontraindikace

Procedura je určena pouze osobám bez zdravotních potíží. Klient/ka nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci. Aplikace může být provedena pouze zdravým jedincům. Klient/ka nesmí být nachlazen(a), mít hnisavou vyrážku nebo opar apod. Po prodělaném horečnatém onemocnění je nutná dvou až třítýdenní rekonvalescence.

V případě nedodržení by po aplikaci mohlo docházet k dočasným nežádoucím vedlejším účinkům jako jsou bolesti hlavy, průjmy, únava, dočasná bolest v místě ošetření, nerovnoměrné rozpouštění tuků v jednotlivých oblastech ošetření. Další zásadní kontraindikací je přítomnost cysty v těle.

 • Těhotenství, kojení a menstruaci
 • Onkologických onemocněních
 • Ledvinových a jaterních chorobách
 • Epilepsii či jiných záchvatových onemocněních
 • Kožních a infekčních onemocněních
 • Užívání léků na ředění krve
 • Srdečních onemocněních včetně kardiostimulátoru
 • Diabetu závislém na inzulínu
 • Onemocněních lymfatického systému
 • Přítomnosti kovových implantátů v ošetřované oblasti
 • Dlouhodobé léčba kortikoidy
 • Všech disfunkcích nervového systému (svalová skleróza, Parkinsonova choroba apod.)
 • Ateroskleróze
 • Trombóze, hemofilii, tromboflebitidě
 • Otevřených ránách v místě ošetření
 • Onemocnění AIDS a infekci HIV
 • Po nedávném chirurgickém zákroku (méně než 6 týdnů)
 • Nestabilizovaném stavu štítné žlázy